Бетонні огорожі (європаркани): чому бетонні огорожі досі актуальні та будуть актуальні ще довгий час?

24 Липня 2023

У той час, коли постійно з’являються нові матеріали та варіанти огорож, традиційні бетонні огорожі, також відомі як європаркани, залишаються надійним та відмінним рішенням. Незважаючи на появу різних альтернатив, бетонні огородження зарекомендували себе згодом і продовжують залишатися популярним вибором для власників будинків та ділянок, підприємств та проектів громадської інфраструктури. У цій статті розглянемо незмінні переваги бетонних огорож і чому вони, як і раніше, є хорошим рішенням у Дніпрі та Україні загалом.

Міцність та довговічність

Одна з основних причин, через яку бетонні огородження зберігають свою актуальність, – це їхня виняткова міцність і довговічність. Бетон – матеріал, відомий своєю здатністю витримувати суворі погодні умови, а згодом навіть посилювати свою стійкість, удари та знос протягом тривалого часу. На відміну від дерев’яних або металевих огорож, бетонні огорожі менш схильні до гниття, іржі або навіть термітів, які в наших широтах не зустрінеш. Також цей вид паркану вимагає мінімальних витрат на обслуговування, що робить їх економічно вигідним вкладенням на довгі роки.

Такий євроогорож простоїть набагато довше, ніж його аналоги

Безпека та конфіденційність

В епоху все більш щільного населення, конфіденційність та безпека стали основними турботами українців. Бетонні огородження є ефективним засобом загородження від несанкціонованого проникнення. Крім того, бетонні паркани чудово захищають від шуму, додатково підвищуючи конфіденційність та тишу всередині ділянки. Ці характеристики роблять їх ідеальним вибором для житлових районів, промислових об’єктів та громадських установ.

Дерев’яні паркани не тільки не додають приватності, але ще й не надійні, вимагають постійного підфарбовування.

Гнучкість у дизайні

Всупереч поширеній думці, бетонні паркани можуть бути не тільки у вигляді сірої та похмурої конструкції. Сучасні форми дозволяють зробити форму та дизайн паркану під будь-який смак, дозволяючи власникам будинків влаштовувати бетонні паркани відповідно до різних архітектурних стилів та уподобань. Текстуровані поверхні і навіть вибір кольорів – все це дозволяє зробити паркан невпізнанним. Бажаєте дерев’яну текстуру? Будь ласка. Чи подобається прямі форми? Відмінно є прямі форми для перфекціоністів.

Форма імітації дикого каменю

Екологічність 

Паркан із фарбуванням

Безумовно, ми не звикли думати про екологічність, проте поступово критерії та вимоги до екологічності неухильно зростають в Україні, і можна завтра прокинутися та виявиться, що з цього матеріалу більше будувати нічого не можна. Проте не з бетоном. Бетон як будівельний матеріал помітно просунувся у плані стійкості та екології. Виробничі процеси стали більш екологічними, зі зменшенням викидів вуглекислого газу та ефективнішим використанням ресурсів. Більше того, бетонні огорожі мають довгий термін служби порівняно з іншими матеріалами для огорож, що знижує необхідність частих замін та додатково зменшує будівельні відходи.

Мінімальні витрати на обслуговування та тривалий термін служби

Для обслуговування бетонних огорож потрібно мінімум зусиль порівняно з альтернативними матеріалами, наприклад, такими як дерев’яні огорожі, або огорожі з сітки рабиці, або огорожі з профнастилу . Регулярне миття водою та м’яким миючим засобом зазвичай достатньо для підтримання їх чистого та акуратного вигляду. На відміну від дерева, необов’язково фарбувати ваш паркан, хіба що якщо вас не влаштовує сірий естетичний вигляд бетону, також на відміну від металу не потребують захисту від іржі.

Крім того, довгий термін служби бетонних огорож гарантує, що вони виконуватимуть свої функції протягом кількох десятиліть, забезпечуючи стабільну та надійну огорожу на довгі роки.

Вогнетривкість

Ще однією значною перевагою бетонних огорож є їхня вогнетривкість. На відміну від дерев’яних огорож, які легко загоряються та поширюють вогонь, бетонні огорожі діють як перешкода для вогню, що потенційно захищає будівлі та життя у разі пожежі у сусідів чи нещасних випадків із вогнем.

Висновок про переваги європарканів

Насамкінець можна сказати, що бетонні огородження (європаркани), давно вийшли на ринок і явно не скоро підуть. Їхня неперевершена міцність, довговічність і гнучкість у дизайні роблять їх переконливим рішенням для різних потреб у огорожі ділянки. Від забезпечення безпеки і конфіденційності до захисту будинку від зайвих поглядів – бетонні огорожі залишаються надійним і обдуманим вибором у світі будівництва та дизайну, що постійно змінюється. З розвитком технологій та інновацій вони, ймовірно, адаптуються та продовжать залишатися вічним рішенням для вашого огородження.

Комментарии